Lütfen görün artık! Sayın Görmez.

2Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Bey, Gaziantep’te Kutlu Doğum haftası ile ilgili olarak son günlerde yaşanan gelişmelere değinerek “28 yıllık emek heba oldu kahroluyorum!” demiş. Şaşırdım doğrusu.

Neden kahroluyorsun?

28 yıllık emek heba oldu ha… Hangi emek ve kimin emeği heba oldu Sayın Görmez?

28 yıldır Fetö projelerini tek tek gerçekleştirmek için çekilen emeğin elden gitmesine mi kahroluyorsunuz? Lütfen artık şunları görün!

28 yıldır Kutlu Doğum haftaları ile Peygamber Efendimiz’in neredeyse oyun ve eğlencelere konu edinildiğini,

Bir Fransız bilim adamının tavsiyesiyle Peygamber Efendimiz’in yılda sadece bir yönüne değinildiğini,

Kelime-i Şehadet’in esastan bozulmasını,

Reşit Haylamaz’ın Peygamber inancını yıktığı kitabını Kutlu Doğum haftalarında binlerce adet dağıtıldığını,

Camilerin müzikal mekânlara çevrilişini,

Vaiz ve vaizelerin hanende ve sazende oluşunu…

Evet, bütün bunları göremezseniz kahrolursunuz Sayın Görmez! Zira aynen sizin gibi sizden önceki yedi diyanet başkanı da göremediler.

Diyanet’ten sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Aydın’ın, “Kur’an-ı Kerim’in %40’ı atılmalıdır. Peygamber postacı gibidir, haber verip gitmiştir. Camiler sosyal mekân olmalıdır.” gibi hezeyanlarına da ses çıkarmadılar.

Fetö’nün Abant Toplantıları’nda projeler geliştirdiler. Prof. Dr. Mehmet Aydın orada talimat gibi tebliğler sunuyordu. Siz de oralarda idiniz. Son Abant Toplantısı’na kimler katıldı bir bakınız ve düşününüz!? Yıllarca onlarla birlikte idiniz işte.

28 yıldır Fetö’nün hangi projesinden dönüldü söyler misin Sayın Görmez!?

Ali Bardakoğlu, Diyanet İşleri Başkanı iken, “Diyanet Sünni bir kuruluş değildir!” demişti. Yoksa hala Sünnileşmedi mi Sayın Görmez!?

Tek tutunduğunuzdal 28 Şubat kaldı Sayın Görmez!

Diyorsunuz ki 28 Şubatçılar Kutlu Doğum’a karşı çıkıyorlardı. Bu sebeple parti kapatacaklardı. Lütfen şunları da, anlayın artık Sayın Görmez.

28 Şubatçılar, İmam Hatip Liseleri’ni kapatarak Fetö’ye otoban açtılar. Gençleri hep onun okullarına yönlendirdiler. Diğer cemaatleri ezerek milleti Fetö’ye yem ettiler.

Kutlu Doğum projesi de onundu. Peygamber Efendimiz’in yolunu, sünnetini onunla bozacaktı. Dikkat ederseniz ona dokunulmadı.

Nitekim 2005 Nisanın da ki Kutlu Doğum haftasında Ailem Dergisi’nde Fetö elebaşının iman esaslarını 3’e düşürdüğünü ve bunun 25 milyon insana ulaştırıldığını hiç duydunuz mu Sayın Görmez!?  Bu konuda hiçbir sözünüz oldu mu?

Bu arada artık Fetö ile ilişkilerinizi de gözden geçirmeniz gerekiyor.

Binlerce hadisi ayıkladığınızı iddia ettiniz. Bunları birinin talimatı ile mi yaptınız?

Fetö elebaşına imzalayıp gönderdiğiniz kitaba yazdığınız “Şahsım da dâhil çağımız İslam nesillerinde büyük emekleri olan zat-ı alilerinin yüksek ıttılâına ve tenkidatına arz etmekten şerefyab olduğumu ifade eder… 25.04.2013” diyerek övdüğünüz birinin projelerini önlemek mi size ağır geliyor Sayın Görmez?

İçeriği ve ismi ile bir Fetö projesi olan Kutlu Doğum haftası toptan kaldırılmalıdır. Bu Fetö projelerinin adı bile yok olmalıdır.

Bunları kaldırmak size ağır geliyorsa istifa etmek de bir erdemdir Sayın Görmez!

Millet, diğer kandiller gibi Mevlid Kandili’ni de nasıl idrak edeceğini bilmektedir.

Siz kahrolmayınız Sayın Görmez…!

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil
01.05.2017

Print Friendly, PDF & Email

Yorumu formunu geç

  • Ahmet İrfanlıoğlu on 6 Haziran 2017 at 12:07
  • Cevapla

  Muhterem Hocam, buraya yazdığımız mesajlar size ulaşır mı, okur musunuz bilemiyorum. Bir Ehli sünnet müdafii olarak Diyanet teşkilatı içindeki ehli sünnet aleyhine yapılan (kasıtlı) faaliyetleri de ifşa ve ikaz ile Türk Milletinin ve Dünya üzerinde bir çok Müslümanın Dini, imanı ve ahireti kendilerine emanet edilen Diyanet Camiasının kendilerini bu ikazlarla düzeltmesine vesile olmanızı rabbimizden niyaz ederim. Şayet (ve Büyük İhtimalle) sizin bu ifşaatınız Diyanet camiası içerisinde dikkate alınmayacak olursa da bu makalenizde ve muhtelif programlarda yaptığınız gibi sevad-ı azam yolu üzere olanların hislerine tercüman olacak ve inşallah bazı hataların düzeltilmesine, Müslümanların silkinmesine ve gerçeği görmesine vesile olacaktır. Allah Gayretlerinizi ziyade eylesin, Niyyetlerimizi halis kılsın. Allah muvaffak eylesin.

  1. Merhaba Ahmet bey. Mesajlardan kayda değer olanlar hocamıza okunmaktadır. Gerek gördüklerine cevap verilmektedir. Dua ve temennileriniz için teşekkür eder hayırlı günler dileriz.
   Not: Sayfa idaresi

  • Yükse on 26 Mayıs 2017 at 12:00
  • Cevapla

  her gün Tv lere çıkıp İslamın altını oyan sürüyle sapık varken Diyanetin bu sapıklara reddiye veya bir cevap verdiğini duyan varmı.
  mezhep yok dediler diyanetten bir ses çıkmadı
  hadislere el atıp işlerine gelmeyen hadisleri kabul etmediler sünneti yok saydılar diyanetten ses çıkmadı
  herkes eline bir meal alsın dini meallerden öğrensin dediler diyanetten bir ses çıkmadı
  her sapık kendine göre bir din uyduruyor,diyanetten tık yok
  şimdi sıra Kur’anı Kerime geldi şu ayet şöyle bu ayet böyle diyerek onuda tahrip etmeye başladılar
  diyanetten ses yok
  her önüne gelen meal yazıyor hatta ihsan kıçıaçık bile meal yazdı Allah için diyanetten bir açıklama geldimi.

  • İbrahim Yasin on 20 Mayıs 2017 at 14:11
  • Cevapla

  Hocam cesaretiniz bizi mest ediyor. Allah kaleminize ilminize kuvvet versin.

 1. Hislerimizin tercümanı oluyorsunuz. Teşekkürler, tebrikler.

 2. Hislerimize tercüman oldunuz, elleriniz dert görmesin

 3. Saygıdeğer Hocam, benım eşim 33 yıl diyanette görev yaptı. Hem kutludoğum hem de Din görevlileri ve camiiler haftası adı altında kutlanılan, aslen batı menşeli ve benzeri çalışmalar, dinimizin bozulması için masumane görünümlü olur, dini yıkmak için yapılan projelerdir diyordu. Sizin bu kapsamlı çalışmalar eşimin bu mücadelesinin bir nevi zirvesi oldu. Bu çalışmalarınızın devamını bekliyor, muvaffakiyetler diliyoruz. Allah yolunuzu açık etsin. -Bir grup Çaykaralı

 4. Hocam, ehli sünnet itikadına sahip çıkarak yapmış olduğunuz bu açıklamadan ve bir çok programlarla islama ve ecdada ilmen ve fiilen hizmetlerinizden dolayı sizleri takdirle karşılıyor ve devamını diliyorum.

 5. Oldu olacak dinler bahçesi , diyalog ve türkçe olimpiyatlarına da sahip çıkalım sayın görmez…
  Tövbe estağfurullah Allahım sen bizi cahilliğimiz ile cezalandırma Allahım.. 🙁
  Allahüteala gözümüzü açmayı görmeyi nasip etsin inşaAllah…

 6. FETÖ bu kurumu kendine değil İRAN, ŞİA, VAHHABİ lere teslim etti.. Etrafınıza bakın ne kadar imam ve müezzin FETÖCÜ çıktı ? Neden az ? Bu kuruma hemen hemen hiç sızmadılar ama başta MÜFTÜ ler olmak üzere hep İRAN ŞİA VAHHABİ doldurdular…

 7. Muhterem Hocam,
  Elinize ve dilinize sağlık demekle yetineceğim. Diyanetin topluma yansımamış birçok sabıka kaydı var. Bu kurumun sil baştan elden geçirilmesi ve yeniden yapılandırılması gerekiyor. Eski Türkiye sistemini ayakta tutan 3 temel kurumdan 1. si kabül edildiğini üst düzey bir istihbarat görevlisinden dinlemiştim. Sadece bir misalle söylediğimi teyit etmek için, Ruyet-i Hilal mes’lesinde Diyanetin takındığı tavır skandallarla dolu ve karanlık güçlerin etkisi ile hareket etmeye müsait bir yapılanması olduğuna işaret ediyor. Somut bilgi ve belgelerle ispat ettiğim bu konuda Diyanet hatasını ikrar edip telafi yoluna gitmediği gibi ısrarla sürdürmeye devam etmektedir. Özel mail adresi bildirirseniz bildiklerimi sizinle paylaşabilirim.

 8. hocam çok güzel yazmışınız ama bu kadar cesur olmayın sizide indirirler adaletin kalmadığı bu ortamda sizide kaybetmeyelim birilerine çok ağır gelir bu gerçeklerle yüzleşmek ve yüzleşemezlerde zaten o tıniyette olsalardı memleket bu halemi gelirdi bu halden dolayı o haldeyiz ya zaten sebeb olan ve ne istedinizde vermedik diyenler utansın memleketi pkk ve fetöye teslim ettiler şimdi kendi kuyularında çırpınıp dururlar boğulup gidecekler bu dünyada kurtulsalar bile (çünkü rüzgar onlardan yana) ahirette kurtulamazlar allah ehli sünnet vel cematten ayırmasın

 9. Bir zamanlar Fetönün refarans olmadan hiçbir şey olunamadığı bir ortamda Diyanet İşleri Başkanı olmayı nereye koyacaksınız. Sayın (!) Görmez(!). Bu asil milleti körlüğünüzle kahrettiğiniz için kahrolun. Aklınız sönmüş sizin, vicdanınız kurumuş sizin. Tayyip Erdoğan nezaketinden normal süreyi bekler, git demez. Siz görmez olmayın, erdemli olun ve o asil makamı terk edin. Kahrolmayın. Zira kahrediyorsunuz.

 10. Hocam Allah Razı Olsun. Ezanlarında erken okunmasına El atarsanız çok memnun oluruz ramazanı şerif yaklaşıyor.

 11. Ehli sünnet itikadindan sapıp vahhabi ve şia zihniyetli insanların oyuncağı haline gelen bir kurum normaldir ahmet hocam. Hıyanet diye yazan arkadaş özetlemiş durumu.

 12. Allah razı olsun gereken herşeyi söylemişsiniz. Diyaneti düzeltmek ve tekrar Ehli Sünnet çizgiye oturtmak için başkanın istifası elzemdir.

 13. Kaleminize sağlık Ahmet Hocam, umarım sizin bu çok önemli tespitlerinizden ders alıp gerekenler yapılır maalesef yıllardır bu tip projelerle hainler İslamı bozmak istediler ama sizin gibi ehli sünnet itikadına sahip müminler var olduğu müddetçe emellerine ulaşamayacaklar inşallah

 14. Diyanet eşittir hıyanet ve denayettir. De ondan hocam ağzına yüreğine saglik

 15. Allah razı olsun hocam

 16. EHL-İ SÜNNET İTİKADI ANLATAN SAVUNAN USTA KALEMLER LAZIM MEMLEKETE, YETİŞTİREN EHLİ SÜNNET ÂLİMLERE DE DESTEK VERMEK LAZIM, İMAM HATİP MÜFREDATINA DA DEĞİNSENİZ HOCAM HANGİ USULE HANGİ MEZHEBE GÖRE TALEBE YETİŞTİRİYORLAR…

 17. Yine çok güzel bir yazi vur de vuralim öl de ölelim hocam

 18. Allah razı olsun hocam sız ve sıszın gıbılerden . Ehl-i sünnetin hamiliğini yapıyosunuz

 19. Hocam müthişsiniz. Allah doğru yolda yürümekten korkmayan sizin gibi keskin kalemleri, hatipleri bu milletin başından eksik etmesin. Allah razı olsun. Saygılarımla.

 20. Masallah. Mukemmel bir yazi. Dilinize saglik.

 21. Elinize sağlık hocam. Allahü Teala razı olsun!

 22. Ağzınıza sağlık hocam..inşallah sizi de hakettiğiniz daha yüksek mevkilerde göreceğiz..

 23. AHMET BEY KARDEŞİM CENABI ALLAH NE MURADIN VARSA VERSİN GERÇEKLERİ DİLE GETİRMENİZ BİRİLERİNİN HOŞUNA GİTMEDİ İPLİKLERİ PAZARA ÇIKTI TABİKİ DİYANETE SIZMIŞ OLAN FETÖ CÜLER MEALCİLER MEZHEPSİZLER DİYALOGCULAR İTİKATI BOZUK MÜFTÜLER VE SÖZDE HOCALAR ÇOK RAHATSIZ OLDULAR İNLERİNE ÇOMAK SOKTUNUZ SİZİ ALLAH İÇİN SEVİYOR ÇALIŞMALARINIZ DESTEKLİYOR OKULLARDA MÜFRADATIN DEĞİŞMESİ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLAMINIZI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ AYRICA diyanetin İÇİNE SIZMIŞ TÜM İTİKATI BOZUKLARIN TEK TEK İFŞA OLMASI İÇİN BİR KAMPANYA BAŞLATILIP İFŞA EDİLMELİLER Fİ-EMANALLAH.

 24. Helal hocam, yanlışları gördünüz göz yummadınız. Milletin sesi oldunuz. Sizin gibi babayiğitlere bu memleketin ihtiyacı var.Ben de bu Görmezi iyi biri olarak biliyorduk, o da gözümüzden düştü. Ben de zaten bu diyanetin uzun zamandır sessiz kalmasından şüpheleniyordum. Diyanet sitesinde iyi şeyler yaptığını da görüyorduk ama demekki daha iyisi de yapılabilirdi.

 25. Hocam hocam hocam agzınıza,yüreğinize kaleminize her ne azanız var ise her birine ayrı ayrı dert,bela,musibet,keder ilişmesin. Allahü teala sizi ve tüm sevdiklerinizi dü cihanda aziz eylesin. Hislerimize, derdimize, korkularımıza tercüman olmuşsunuz. Sağolun varolun.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.