Ulu Hakana Hürmetle Konferansı

Vefatının 102. Sene-i Devriyesinde #UluHakanaHürmetle Konferansını 10 Şubat 2020 Pazartesi Saat: 20:45’de
Youtube.com/ProfDrAhmetSimsirgil
twitter.com/ahmetsimsirgil
Instagram.com/ahmetsimsirgil
Facebook.com/ahmetsimsirgil
hesaplarından canlı olarak takip edebilirsiniz.

Print Friendly, PDF & Email

1 yorum

  • Salih on 9 Şubat 2020 at 04:44
  • Cevapla

  Merhabâ sayın hocam,

  Almanya’da doğup, büyümüş bir gencim. Sizi buradaki kitap fuarında da birkaç defâ dinleme fırsat buldum.
  Az evvel Youtube’daki Rise of Empires belgeseli hakkındaki değerlendirmenizi dinledim. Evvelemîrde tenkit ettiğiniz bütün hususlara iştirâk ettiğimi ifâde etmek isterim. Emeğinize sağlık. Ancak hoşgörünüze sığınmak sûretiyle videonuza bir eleştiride bulunmak istiyorum.
  Sayın hocam,
  “keşke Abdülkadir Özcan’a, Feridun Emecen’e .. … sorsalardı” dediğinizi işittim videoda. Sorulmaması gereken ve en son sorulması gereken isimleri de zikrettiniz. Ancak maalesef bu eleştirinize iştirâk edemeyeceğim. Çünkü her ne kadar Emrah Safâ bey veyâ Celâl bey konu un uzmanı olmasalar bile, dünyâ çapında tanınmış şahıslardır. Evet, bu konu hakkında ahkâm kesmeleri yakışıksızdır. Ancak bir yapımcı bir işe girişirken, evvelâ bilimsel referanslara dikkat etmelidir. Maalesef Abdülkâdir hoca, Erhan hoca, Feridun hocalar muazzam eserler yazmalarına rağmen bu eserleri uluslararası bilimsel kıstaslara uygun yazmak sûretiyle uluslararası bilim âleminin taktirine sunmuyorlar. İngilizce bir makâle yayımlayarak dünyâya “bakın, biz bu konuları sizden daha iyi değerlendiriyoruz” demiyorlar, diyemiyorlar. Maalesef bunun tek sorumlusu üniversite ve eğitim sistemimiz.
  Sizden istirhâm ediyorum sayın hocam, lütfen öğrencilerinizi, dostlarınızı uluslararası dergilerde yayın yapmaya sevk ediniz. Aksi taktirde kimse referansı ve atfı olmadığı için mezkûr değerli müverrihlerimizi kâle almayacaktır. Bu çok hazin bir durumdur.

  Selâm ve sevgilerle

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.